Marcus Anderson

Marcus Anderson

Saksofonista i wokalista Marcus Anderson regularnie występuje w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i dzielił już scenę z takimi artystami jak Nenna Freelon, Marcus Johnson, Bob Baldwin, Eric Darius, Kena Navarro, Malcolm Jamal Warner i Livingston Taylor. Kirk Whalum, Gerald Albright, George Duke, Everette harfa, David Dyson, Chip Shearin i Layla Hathaway to tylko kilkoro z tych, dla których był supportem.

Marcus nie jest "nowicjuszem", bo od ponad 11 lat gra na występach i nagraniach na saksofonie typu alt, tenor i sopran firmy Antigua. Niedawno został oficjalnym endorserem firmy Antigua, a jego aktualnie używany instrument to saksofon serii  Pro Power Bell Alto AS4240BG.

Marcus Anderson urodził się w Greenville, Południowa Karolina, gdzie w wieku 12 lat zaczął grać na saksofonie. Wychowywał się z sześciorgiem rodzeństwa w bardzo muzykalnej rodzinie, w której oboje rodzice śpiewali regularnie, dzięki czemu jego talent muzyczny został wcześnie wypromowany. "To z muzyki gospel czerpię jej ekspresję i odczucia, które następnie wykorzystuję we własnej muzyce" mówi Anderson. To jego ojciec wprowadził go do ówczesnie wschodzącego gatunku Smooth Jazz.

Marcus Anderson, absolwent jazzu na North Carolina Central University jest również członkiem słynnego zespołu jazzowego dr Ira Wiggins. Był też członkiem zespołu HBCU National All-Star, gdzie grał przez trzy kolejne lata na saksofonie tenorowym.

W skrócie:
pochodzenie:
Stany Zjednoczone Ameryki
Rodzaj:
Jazz, Nu Jazz, R&B